Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Poradnictwo i psychoterapia to dla mnie przede wszystkim prawdziwe spotkanie między Tobą a mną, podczas którego mogę pomóc Ci znaleźć nową perspektywę swojego życia, spojrzeć na trudne sytuacje z innej perspektywy. Celem terapii egzystencjalnej jest pomoc Tobie w osiągnięciu (duchowo i emocjonalnie) wolnego przeżywania, dokonywania autentycznych (zgodnych z tym, co czujesz za właściwe) wyborów i samodzielnego, odpowiedzialnego podejścia do własnego życia i świata.

Rozumienie człowieka w Analizie Egzystencjalnej jest najbliższe moim osobistym przekonaniom, dlatego pracuję opierając się przed wszystkim na założeniach terapii egzystencjalnej. Bardzo ważny jest kontakt pomiędzy Tobą i mną i wynikające z tego prawdziwe, pełne szacunku i zrozumienia spotkanie.

Podczas pracy będziemy się koncentrować głównie na tym jak TY przeżywasz to, co dzieje się w Twoim życiu. Ta koncentracja na „tu i teraz” bardzo łączy z aktualnym światem i osadza nas w rzeczywistości. Terapia egzystencjalna kładzie również nacisk na emocje stawiając je często w roli wewnętrznego barometru, który wskazuje najlepszą dla Ciebie drogę. Nie mniej ważne jest otwarcie się na horyzont wartości i sensu. Często pomocna okazuje się umiejętność znajdowania sensu w różnych sytuacjach, czasem bardzo dla nas trudnych i zdawałoby się beznadziejnych.

W szkole Analizy Egzystencjalnej człowiek stanowi całość tylko w momencie, gdy dostrzegamy jego ciało, psychikę oraz ducha. Nie faworyzuje, ani nie deprecjonuje żadnego z wymiarów życia. Traktuje je jako równoważne i niezbędne by móc żyć w sposób spełniony i szczęśliwy.

Każdy z nas jest również wolny i w tej wolności zadaje sobie 4 podstawowe pytania:

czy mogę w ogóle tu być (czy jestem w stanie znieść życie, aktualną sytuację, czy może jest ona nieznośna)?

czy lubię życie (czy czerpię radość z mojego życia)?

czy mam prawo być takim, jaki jestem (ale, czy w ogóle wiem jaki jestem)?

po co żyję (co ma sens, co sprawia, że postrzegam swoje życie jako wartościowe)?

Te cztery egzystencjalne pytania stanowią oś - podstawowe motywacje do naszego działania.

W zależności od tego, jakie odpowiedzi dajemy na powyższe pytania będziemy bliżsi lub dalsi od poczucia spełnienia w swoim życiu. Bliżsi lub dalsi od przeżywania swojego życia w wolności lub w poczuciu uwikłania w życie, z którego o własnych siłach nie jesteśmy się w stanie wyplątać.