This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Poradnictwo i psychoterapia to dla mnie przede wszystkim prawdziwe spotkanie między Tobą a mną, podczas którego mogę pomóc Ci znaleźć nową perspektywę swojego życia, spojrzeć na trudne sytuacje z innej perspektywy. Celem terapii egzystencjalnej jest pomoc Tobie w osiągnięciu (duchowo i emocjonalnie) wolnego przeżywania, dokonywania autentycznych (zgodnych z tym, co czujesz za właściwe) wyborów i samodzielnego, odpowiedzialnego podejścia do własnego życia i świata.

Rozumienie człowieka w Analizie Egzystencjalnej jest najbliższe moim osobistym przekonaniom, dlatego pracuję opierając się przed wszystkim na założeniach terapii egzystencjalnej. Bardzo ważny jest kontakt pomiędzy Tobą i mną i wynikające z tego prawdziwe, pełne szacunku i zrozumienia spotkanie.

Podczas pracy będziemy się koncentrować głównie na tym jak TY przeżywasz to, co dzieje się w Twoim życiu. Ta koncentracja na „tu i teraz” bardzo łączy z aktualnym światem i osadza nas w rzeczywistości. Terapia egzystencjalna kładzie również nacisk na emocje stawiając je często w roli wewnętrznego barometru, który wskazuje najlepszą dla Ciebie drogę. Nie mniej ważne jest otwarcie się na horyzont wartości i sensu. Często pomocna okazuje się umiejętność znajdowania sensu w różnych sytuacjach, czasem bardzo dla nas trudnych i zdawałoby się beznadziejnych.

W szkole Analizy Egzystencjalnej człowiek stanowi całość tylko w momencie, gdy dostrzegamy jego ciało, psychikę oraz ducha. Nie faworyzuje, ani nie deprecjonuje żadnego z wymiarów życia. Traktuje je jako równoważne i niezbędne by móc żyć w sposób spełniony i szczęśliwy.

Każdy z nas jest również wolny i w tej wolności zadaje sobie 4 podstawowe pytania:

czy mogę w ogóle tu być (czy jestem w stanie znieść życie, aktualną sytuację, czy może jest ona nieznośna)?

czy lubię życie (czy czerpię radość z mojego życia)?

czy mam prawo być takim, jaki jestem (ale, czy w ogóle wiem jaki jestem)?

po co żyję (co ma sens, co sprawia, że postrzegam swoje życie jako wartościowe)?

Te cztery egzystencjalne pytania stanowią oś - podstawowe motywacje do naszego działania.

W zależności od tego, jakie odpowiedzi dajemy na powyższe pytania będziemy bliżsi lub dalsi od poczucia spełnienia w swoim życiu. Bliżsi lub dalsi od przeżywania swojego życia w wolności lub w poczuciu uwikłania w życie, z którego o własnych siłach nie jesteśmy się w stanie wyplątać.